Q.

Given selling price is Rs 20 per unit, variable cost is Rs 16 per unit contribution is

A. Rs 1.25 per unit
B. Rs 4 per unit
C. Rs 0.8 per unit
D. None of the above
Answer» B. Rs 4 per unit
2.9k
0
Do you find this helpful?
13

View all MCQs in

Economics for Engineers

Discussion

No comments yet