McqMate
| Q. |
In question No. 123 the average total cost of producing 3 units is |
| A. | `14.5 |
| B. | `15.5 |
| C. | `13 |
| D. | `21 |
| Answer» D. `21 | |
View all MCQs in
Fundamentals of Economics and ManagementNo comments yet